Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 pytanie ignoranta
 |  Wersja do druku
strk
 luty 25 2005 03:15  (Czytany 1187 razy)  
Forum

Status: offline

na jednej ze stron "oazy" spotkałem przymiotnik "DEUTEROKATECHUMENALNA"
i w związku z tym proszę o wyjaśnieni tego terminu.
czy to okreslenie ma związek z izotopami wodoru, a sam przymiotnik określa działanie, czy też wybuch bomby chumenalnej (ewentualnie- katechumenalnej) opartej na reakcji termojądrowej wodór---deuter, oraz czy możliwy jest fakt, że właśnie jest to nowa, acz tajemnicza i niebezpieczna broń, której to efekty działania odczuła w styczniu ludność słonecznej italii??? w mediach podano bowiem, że w okolicach rzymu doszło do masowych uszkodzeń termometrów i pilotów sterujących różnym sprzętem

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 luty 25 2005 12:01   
Forum

Cieszy mnie dobry humor autora pytania. Przymiotnik "deuterokatechumenalny" został utworzony od słowa "deuterokatechumenat" będącego nazwą formacji w Ruchu Światło-Życie. "Deutero" znaczy ponownie. Czyli ponowny katechumenat. Co to zaś jest katechumenat, to myślę że bez trudu można się dowiedzieć.
Jeśli zaś chodzi o wszelkie skojarzenia z wybuchami, to w książce B. Marshala "Chwała córy królewskiej" jest opisane "wybuchowe" kazanie. I jest to bardzo pozytywne określenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 20:05   
Forum

Łatwo żartować z czegoś, czego się nie rozumie, tylko później można wyjść na... powiedzmy ostrożnie - "konia" pana Jezusa. Ja nie złośliwie, czy zeby urazić. Tylko chciałem stwietdzić, że jest daleko idącą NIEOSTROŻNOŚCIĄ drwić z czegoś, o czym najzwyczajniej nie ma się pojęcia. Pozdrawiam.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 26 2005 22:20   
Forum

człowieku, chill out!.

szczęściem, krzysztof nie tylko udzielił mi odpowiedzi , ale wykazał się zdrowym wyczuciem sytuacji i humoru.
za to marcin w. wykazał się nadzwyczajnym i niepospolitym brakiem luzu-a zwłaszcza wiedzy. zapewne podobni mu umieścili Elvisa Presley'a na liście wykonawców zakazanych. lista dostępna na stronie oazy, pod adresem: http://reidler.cjb.net/nightwalker/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm. z prawej strony, na dole, proszę wybrać "zagrożenia muzyki"

również pozdrawiam.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 28 2005 18:03   
Forum

Ooo! Nie wiedziałęm, że jest to dział z humorem. Sorry!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 28 2005 18:27   
Forum

smutne są twoje posty...

pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty