Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 1-2-3
 |  Wersja do druku
wszechmocny
 marzec 02 2005 13:04  (Czytany 2693 razy)  
Forum

Status: offline

niedawno w programie "stratosfera" usłyszałem występ zespołu "RAZ DWA TRZY"; jedna z ich piosenek ma tytuł "tak mówi Pismo Święte" (słowa w nim tkwią niepojęte); i tam usłyszałem:
"ZDRADA JEST TEŻ DAREM OD BOGA"
co wy/ty na to??

oto moje myśli:
jeśli wziąć z Pisma Świętego pod uwagę Judasza Iskariotę (zwanego zdrajcą), to JEZUS nazwał go synem zatracenia i powiedział, że lepiej byłoby dla Judasza, gdyby się nie urodził; w tym świetle z pewnością jego zdrada nie mogła być darem od Boga, ale raczej on sam obrał taką drogę; można więc stwierdzić (na podstawie tego przykładu), że tak mówi nie Pismo Święte, ale (śpiewa) wokalista "raz-dwa-trzy"
z drugiej strony niegdyś dla dostojników żydowskich zdrajcami byli ci, którzy będąc Żydami uwierzyli w JEZUSa jako Mesjasza, albo jako zdrajczynię niektórzy Niemcy postrzegali Marię Magdalenę (Marlenę) Dietrich, która jako Niemka z urodzenia przybyła pod koniec drugiej wojny światowej z USA do Europy, aby śpiewać dla żołnierzy amerykańskich, którzy wówczas toczyli wojnę z hitlerowcami/Niemcami
zdradził też Piotr-Kefas - być może w jego przypadku można powiedzieć o darze od Boga, bo on się nawrócił i podobno stał gorliwym apostołem JEZUSa

P.S. według przekazu Tory Aaron (kapłan, brat Mojżesza) żył 123 lata

===

Bóg podał rękę Ci, otworzył piekła drzwi, stół zastawiony jest już

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kat
 maj 05 2009 00:50   
Forum

Moim zdaniem jesli chodzi o judasza to jest to jakieś przekłamanie. Mom zdaniem słowa Jezusa, żę lepiej żeby Judasz się nie urodził, mówiły o tym że będzie złem na ustach ludzi barzdo długo. A prawda jest taka, że gdyby nie Judasz nie byłoby wiary chrześcijańskiej...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 05 2009 11:41   
Forum Moderator
Moderator

Witam kat.

Zachęcam ciebie do wątku Przedstawmy się - czyli naszą wiarę. oraz Poznajmy się z innej strony.

Bardzo mile widziane jest także kilka słów w opisie "O sobie". Jak się juz zorientowałeś stanowimy bardzo zróżnicowane wyznaniowo towarzystwo.

Quote by: kat

Moim zdaniem jesli chodzi o judasza to jest to jakieś przekłamanie. Mom zdaniem słowa Jezusa, żę lepiej żeby Judasz się nie urodził, mówiły o tym że będzie złem na ustach ludzi barzdo długo. A prawda jest taka, że gdyby nie Judasz nie byłoby wiary chrześcijańskiej...

Tutaj się z tobą nie zgodzę. Chrześcijaństwa nie byłoby bez Jezusa. Gdyby nie Judasz, to by upolowali Jezusa w inny sposób.
Natomiast faktycznie trudno zgodzić się z wielowiekową złą sławą Judasza jako człowieka złego i złodzieja (ech, jak Jan bardzo Judasza nie lubił).
Judasz zrobił źle ale zobaczył swój błąd, próbował go naprawić, żałował bardzo i sam sobie wymierzył sprawiedliwość wg prawa ST.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 maj 05 2009 14:33   
Forum

1 2 3 to jeden z moich ulubionych i aktualnie najlepszych naszych zespołów
a przywołane słowa:
zdradzisz, choć przysiągłeś, że kochasz
zdrada też jest darem od Boga

odnoszą się - jak się domyślam do postępku Piotra

kacie- musisz być wielkim fanem 123, że wyciągnąłeś ten wątek z :
marzec 02 2005 13:04
mocne wejście Wink
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
esteban-82
 maj 05 2009 21:39   
Forum

Quote by: dysydent

"tak mówi Pismo Święte" (słowa w nim tkwią niepojęte)

Moim skromnym zdaniem (tak często krytykowanym, czy wręcz niszczonym na tym forum, że nie wspomnę o wycinaniu) zawartość tkwiąca w nawiasie twego cytatu oddaje całą prawdę!!! "Słowa w nim tkwią niepojęte"- inaczej słowa w nim zawarte są absurdalne. Toteż doszukiwanie przez ciebie historycznych zaprzeczeń zdań wyrwanych z kontekstu nie ma uzasadnienia. PŚ jest zbiorem nonsensów i zaprzeczeń, pomijając już całą kwestię mitologicznych przekłamań historii. I nie ma tu powodów do obrazy, religia ma to do siebie że jest całkowicie nieracjonalna, niczym nieuzasadniona- taka jej zła natura.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 05 2009 21:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: esteban-82

Quote by: dysydent

"tak mówi Pismo Święte" (słowa w nim tkwią niepojęte)

Moim skromnym zdaniem (tak często krytykowanym, czy wręcz niszczonym na tym forum, że nie wspomnę o wycinaniu) zawartość tkwiąca w nawiasie twego cytatu oddaje całą prawdę!!! "Słowa w nim tkwią niepojęte"- inaczej słowa w nim zawarte są absurdalne. Toteż doszukiwanie przez ciebie historycznych zaprzeczeń zdań wyrwanych z kontekstu nie ma uzasadnienia. PŚ jest zbiorem nonsensów i zaprzeczeń, pomijając już całą kwestię mitologicznych przekłamań historii. I nie ma tu powodów do obrazy, religia ma to do siebie że jest całkowicie nieracjonalna, niczym nieuzasadniona- taka jej zła natura.

Budując dom musisz postawić fundamenty inaczej runie. Poprzyj czymś swoją wypowiedź.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
esteban-82
 maj 05 2009 22:36   
Forum

Quote by: Kruk

Budując dom musisz postawić fundamenty inaczej runie. Poprzyj czymś swoją wypowiedź.

Naturalnie, proszę uprzejmie:
Świat (tzn. Ziemia) nie istnieje od 6000 lat a od około 4,5 miliarda lat
mit o stworzeniu człowieka a fakt ewolucji
radykalne błędy pomiędzy liczbą przodków rzekomego Chrystusa pomiędzy ewangeliami
tyrania i zwyrodnialstwo boskie a jego (pseudo) miłosierdzie pomiędzy testamentami
niepodważalne sprzeczności pomiędzy szeregiem faktów naukowych i historycznych a fałszywą doktryną religijną

To przykłady wyciągnięte tak na szybko, niemniej winny wystarczyć dla potrzeb potwierdzenia mojego stanowiska.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 06 2009 02:20   
Forum

a już myślałem, że zacząłeś dorastać - Ty tymczasem nadal odczytujesz Pismo święte jak uczyla siostra na lekcji religii w przedszkolu.
Czy z matematyki tez zakończyłeś edukację na dodawaniu patyczków?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Pastor
 maj 06 2009 10:36   
Forum

Quote by: esteban-82
mit o stworzeniu człowieka a fakt ewolucji

mity cechuje brak dosłowności, odczytanie języka mitu polega na zrozumieniu symboliki i alegorii

niepodważalne sprzeczności pomiędzy szeregiem faktów naukowych i historycznych a fałszywą doktryną religijną

biblia jest jednym ze źródeł historycznych jak by nie było
każdy profesor historii powie ci że o faktach historycznych można mówić gdy potwierdza je więcej niż jedno niezależne źródło
krótko mówiąc pewna wiedza historyczna obejmuje kilka ostatnich wieków
metody badań naukowych dotyczących tego tematu(powstanie świata i człowieka) są pośrednie a tym samym nie dają pewności
traktowanie "faktów naukowych i historycznych" jako punktu wyjścia, jak i dalsza twoja argumentacja niczego tutaj nie dowodzi

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 maj 06 2009 17:22   
Forum

Quote by: esteban-82 Moim skromnym zdaniem (tak często krytykowanym, czy wręcz niszczonym na tym forum, że nie wspomnę o wycinaniu) zawartość tkwiąca w nawiasie twego cytatu oddaje całą prawdę!!! "Słowa w nim tkwią niepojęte"- inaczej słowa w nim zawarte są absurdalne.

Tworzysz nowy słownik synonimów? To tak z frustracji, że jesteś krytykowany, wycinany czy wręcz niszczony na tym forum czy po prostu nie rozumiesz znaczenia niektórych słów?

===

Profil   Email 
 Cytat 
kat
 maj 08 2009 05:24   
Forum

A ja jestem tu nowy i nie wiem jak jest z wycinaniem postów, ale spotkałem się już z tym. Zwłaszcza jeżeli chodzi o księży. O ich cudowne życie sercem w kościele a ciałem poza nim. NIestety wiem, że kościół zamiata śmieci pod dywan! Jeśli tak nie jest to skąd się biorą dowcipy typu: Najgorsza kara w Polsce za pedofilie? - przeniesienie na inną parafię..... smutna prawda o kościele.... prawda, której "wierzący" nie chcą znać.

Gdzie tu sens?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 08 2009 08:59   
Forum

Quote by: kat

A ja jestem tu nowy i nie wiem jak jest z wycinaniem postów, ale spotkałem się już z tym. Zwłaszcza jeżeli chodzi o księży. O ich cudowne życie sercem w kościele a ciałem poza nim. NIestety wiem, że kościół zamiata śmieci pod dywan! Jeśli tak nie jest to skąd się biorą dowcipy typu: Najgorsza kara w Polsce za pedofilie? - przeniesienie na inną parafię..... smutna prawda o kościele.... prawda, której "wierzący" nie chcą znać.

Gdzie tu sens?

No właśnie! - gdzie sens?
żeby w wątku o 123 pisać takie rzeczy?
I ty się dziwisz, że cię wycinają
mamy watek o księżach, mamy o pedofilii, jak chcesz opowiadać dowcipy to jest dział humor, jak chcesz o wycinaniu postów to też coś znajdziesz....
mam nadzieję, że przeczytasz tą odpowiedź zanim moderator oby dwa nasze posty wytnie jako oczywisty offtop zaśmiecający wątek Cool
zgodnie z regulaminem tego forum, którego tak jak ja nie przeczytałeś wcale Wink

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty