Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 CV MATKI BOŻEJ
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 marzec 02 2005 21:43  (Czytany 1500 razy)  

Zastanawia mnie jak można napisac cv matki Bożej według encykliki redemptoris mater??? Może mi ktoś odpowiedziec ,co należy  w takim życiorysie umieścić i jak powinien wyglądac???

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 03 2005 09:19   
Forum

Status: offline

Quote by gosc:

Zastanawia mnie jak można napisac cv matki Bożej według encykliki redemptoris mater??? Może mi ktoś odpowiedziec ,co należy  w takim życiorysie umieścić i jak powinien wyglądac???

coraz "ciekawsze" tematy pojawiają się na katechezie w naszych szkołach (bo domyslam się, że stąd pochodzi ten pomysł)
Pewnie trzeba byłoby zacząć od przeczytania encykliki

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Roman Zając
 marzec 03 2005 11:46   
Forum

W CV na ogół są informacje o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, zatrudnieniu itd. Obawiam się, ze trudno byłoby o tym pisać w przypadku Maryi

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 marzec 03 2005 12:32   
Forum

Quote by namor: W CV na ogół są informacje o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, zatrudnieniu itd. Obawiam się, ze trudno byłoby o tym pisać w przypadku Maryi

Ależ dlaczego? Podobno w Uni uznaje się bycie gospodynią domową nie tylko za stan kury domowej... A co do wykształcenia... - nie uczyła się przypadkiem w świątyni?...

...Tylko nie wiem co o niej jest w redemptoris mater...

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Roman Zając
 marzec 04 2005 07:01   
Forum

No więc dobrze... Zawód wykonywany: gospodyni domowa . Co do wykształcenia jednak Pismo Święte nic nam nie mówi. No chyba, ze uwzględnimy apokryfy. Według nich Maryja faktycznie pobierała nauki w świątyni. Z apokryfów też wiemy, ze jej rodzicami byli Joachim i Anna.

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 marzec 04 2005 11:01   
Forum

to jeszcze: znajomość języków obcych, zainteresowania...

no i referencje

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 marzec 05 2005 10:32   
Forum

A dla mnie to o czym piszecie wydaje się jakieś niesmaczne...Na pograniczu żartów z Matki Jezusa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 marzec 05 2005 13:32   
Forum

Quote by Jolaaugust: A dla mnie to o czym piszecie wydaje się jakieś niesmaczne...Na pograniczu żartów z Matki Jezusa.

Ależ Jolu, ja się z niej nie śmieję. Ja się tylko zastanawiam, jak mogłoby wyglądać jej życie współcześnie.

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 marzec 05 2005 16:57   
Forum

Zawód Maryji- matka, żona. Dziś pogardliwie- kura domowa. Nikt się z taką dziś nie liczy, prawie żadna z kobiet nie chce nią być, chociaż przykład Maryji powinien nam przyświecać. Ale dziś świat rządzi się innymi wartościami. Dziś nie dziwią nikogo wyrodne matki, a dziwią matki-kwoki, czyli te poświęcające się całkowicie swoim dzieciom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości