Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wiek świadka w ślubie konkordatowym
 |  Wersja do druku
coolezanka24
 marzec 30 2005 19:43  (Czytany 2820 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/29/05
Postów:: 1

Mam pytanie odnośnie wieku świadka w ślubie konkordatowym. Czy świadkiem może być osoba po bierzmowaniu, ale jednak nie pełnoletnia? Czy istnieje jakaś minimalna granica wiekowa, czy też wystarczy mieć bierzmowanie i ukończone 16 lat? Proszę o odpowiedź.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
o. Sebastian Bielski
 kwiecień 09 2005 23:10   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/20/05
Postów:: 3

z praktyki kancelaryjnej wiem, ze potrzeba jest tylko osoba legitymujca sie dowodem osobistym. I nic wiecej. Ani chrzest ani bierzmowanie, gdyz ma ona tylko swiadczyc o zawartym malzenstwie a nie wychowywac.
o. Sebastian

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
macli
 kwiecień 18 2005 22:07   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 04/13/05
Postów:: 196

Zgodnie z art. 8 Ustawy Kodeks Rodzinny i Opienkunczy (Dz.U. 1964.9.59) zaswiadczenie stwierdzajace, ze oswiadczenie o wstapieniu w zwiazek malzenski zostalo zlozone zgodnie z prawem wewnetrznym Kosciola lub innego zwiazku wyznaniowego podpisuje duchowny, malzonkowie i dwaj pelnoletni swiadkowie obecni przy ich zlozeniu.
Oznacza to, ze podpisujacy musza miec ukonczone 18 rok zycia.

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz



 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana