Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Liberał - co to znaczy?
 |  Wersja do druku
Edmund Belter
 kwiecień 18 2005 14:36  (Czytany 2231 razy)  
Forum

Status: offline

Trwa dyskusja o kandydatach na przyszłego papieża, przywódce religijnego rzymskokatolików. Przewija sie najczęściej określenie: konserwatysta, lub liberał. Jestem ciekawy, co się pod tymi okresleniami kryje? Jak ktoś myślisz : konserwatysta", co co ma na mysli. To samo pytanie jeżeli chodzi o "liberała".
Ja myślę tak: jeżeli ktoś jest przeciwko: eutanazji, związkom homoseksualnym, aborcji i nazywa sie takiego kogoś "konserwatystą" - to daj Panie Boże więcej takich konserwatystów.
Jeżeli ktoś uznaje ordynacje kobiet, szkodliwość celibatu (szkodliwośc w sensie społecznym i wewnątrzkościelnym), sprzeciwia się "państwu wyznaniowemu" i rosnącej roli jednego Kościoła, rozpasaniu duchowieństwa (nie tylko rzymskokatolickiego) i nazywany jest liberałem - to daj Dobry Boże więcej takich liberałów.
Jeżeli ktoś, wbrew otaczającemu światu chce pozostać wiernym Słowu Bożemu i nazywany jest "radykałem" - to daj Dobry Boże wiecej takich radykałów.
Jestem ciekawy co Szanowne Grono z kosciol.pl myśli, gdy pisze "liberał", "konserweatysta"?
Pozdrawiam

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 18 2005 16:17   
Forum

Zgadzam się z przedmówcą. Nie mamy być ani "liberalni", ani "konserwatywni", ale Boży. Pojęcia "liebralizm", "postępowość", "konserwatyzm" są z TEGO świata i nas, przynajmniej w kwestiach wiary, nie powinny dotyczyć.
Niestety, nie wszyscy to rozumieją.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
[użytkownik zablokowany]
 kwiecień 21 2005 22:52   
Forum

Quote by opin: Trwa dyskusja o kandydatach na przyszłego papieża, przywódce religijnego rzymskokatolików. Przewija sie najczęściej określenie: konserwatysta, lub liberał. Jestem ciekawy, co się pod tymi okresleniami kryje? Jak ktoś myślisz : konserwatysta", co co ma na mysli. To samo pytanie jeżeli chodzi o "liberała".
Ja myślę tak: jeżeli ktoś jest przeciwko: eutanazji, związkom homoseksualnym, aborcji i nazywa sie takiego kogoś "konserwatystą" - to daj Panie Boże więcej
takich konserwatystów.
Jeżeli ktoś uznaje ordynacje kobiet, szkodliwość celibatu (szkodliwośc w sensie społecznym i wewnątrzkościelnym), sprzeciwia się "państwu wyznaniowemu" i rosnącej roli jednego Kościoła, rozpasaniu duchowieństwa (nie tylko rzymskokatolickiego) i nazywany jest liberałem - to daj Dobry Boże więcej takich liberałów.
Jeżeli ktoś, wbrew otaczającemu światu chce pozostać wiernym Słowu Bożemu i nazywany jest "radykałem" - to daj Dobry Boże wiecej takich radykałów.
Jestem ciekawy co Szanowne Grono z kosciol.pl myśli, gdy pisze "liberał", "konserweatysta"?
Pozdrawiam

===============burus===========>
Nie wiem co mysli :"szan grono" - ani jaka postawe zajmuje Szan Kosciol PL) choc wiem,jaka komuchokatole na :Katolik PL i a.k.ai=wide Tyg Powsz"!!

natomiast Pan tu bredzi - przypisujac jakies pozytywy liberalom- o ile ;"zniesienie celibatu" jest pozytywne!-

Juz w 17 w KK wydal Ksiazke Arcybiskupa Port" pt."LIBERALIZM JEST GRZECHEM"_ SMIERTELNYM!
ZATEM JAKIKOLWIEK kAPLAN- KTORY SPRZYJA TEMU PLUGASTWU- gRZESZY SMIERTELNIE!

a czym jest "Liberalizm"??/
prosze poszukac na Nsz Dz,lub RM- homilie O.Sw JPII- gdzie potepia ow Liberalizm- antyczlowieczy,antyBOZY i zawalczajcy religie- w tym Katolicka przede wszystkim!

[część posta usunięta za łamanie zasat publikacji tekstów w serwisie Kosciol.pl]

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Napoleon
 kwiecień 21 2005 23:02   
Forum

Librukat !!!!!!!!!!!!!!
Ciebie tu też przywiało..... Współczuje użytkownikom tego forum.... Użytkownik burus jest znany na "Katoliku" jako LeokadiaS vel Librukat vel Sławnek .... Był tam już trzy/cztery razy banowany... Ci którzy znają realia "Katolika" wiedzą że na bana trzeba sobie tam nieźle zasłużyć.
Odpowiedzi na kilka pytań które za moment padną:
1. Librukat ZAWSZE pisze w takim stylu jak powyżej.
2. Zawsze bredzi.
3. Zawsze ma dziwne formatowanie tekstu.
Aha proponuje spytac kogokolwiek z "Katolika" (dyskusje.katolik.pl) o to co myśli o Librukacie będzie okazja do nauki kilku nowych bluzgów ....
Obsesje na temat domnienanych liberałów (bo śladu dowodu nigdy nie podał) ma od zawsze....

Współczuje moderatorom i adminom tego forum.....

Pozdrawiam Napoleon

===

"Każdy ma prawo decydować o swym losie każdy ma prawo żyć tak jak chce, każdy ma tutaj coś do zrobienia każdy wolny urodził się.." - Nikt (Izrael)

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 22 2005 15:11   
Forum Moderator
Moderator

Dzięki za ostrzeżenie.

Burus, mógłbyś postarać się pisać bardziej z SENSEM?

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 22 2005 15:46   
Forum

Quote by Izrael: Dzięki za ostrzeżenie.

Burus, mógłbyś postarać się pisać bardziej z SENSEM?

Miałem spytać burnusa o co chodzi, bo rzeczywiście bez sensu (I TU SIE Z IZRAELEM ZGADZAM - zauważyłeś? Izrael?), ale po tym co napisał Napoleon, to sobie odpuściłem "gadkę" z "burnusem".
Pozdrawiam Izraela!
Ale się podlizałem! nie!!!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 22 2005 15:57   
Forum Moderator
Moderator

Znaczy co, chcesz dostać bana(na)?

Ale przykład daję, ja morderca wszelkiego Offtopa. No cóż, wiosna...

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
daria
 kwiecień 23 2005 11:07   
Forum

Zgadzam sie z takim pogladem,jaki przedstawil OPIN itp.
Dla mnie liberalizm to "swiat".My jestesmy oddzieleni
i powinnismy zyc tak ,jak kaze Biblia.I tu chyba nie powinno byc dyskusji i watpliwosci /przynajmniej dla tych,ktorzy wiedza o czym mowie/.
I precz z cczczeniem "balwanow".
Jednak kazdy oczywiscie ma prawo do innego zdania i stylu zycia, ale to juz jest wlasna decyzja danej osoby,a smiem zauwazyc, ze stawka jest ZYCIE WIECZNE.
Pozdrawiam.

===

daria54

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty