Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ewolucja
 |  Wersja do druku
LuTom
 marzec 10 2011 08:13   
Forum

Status: offline

Suration, szanuję Cię za wytrwałość w dyskusji z Miłującym, ale wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania już dostałeś wcześniej, więc chyba szkoda czasu.

Quote by: Mi%B3uj%B1cy+prawd%EA

Nie ma ewolucji, nie ma więc żadnej kwestii z nią związanej.
Nie ma tematu.
To jedynie wytwory ludzkiej myśli i zabobonów.
Gdy ludzie odrzucają mądrość Bożą mnożą efekty swej mądrości, co często okazuje się głupotą.
Tak jest i w tym przypadku.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 10 2011 11:01   
Forum

prawda obserwowalna dla kazdego, ze wszystko w swiecie podlega rozwojowi, a wiec ewolucji niezaleznie od tego jak ja rozumiemy.
Mylisz się! Człowiek się stacza, ulega degeneracji, staje się coraz gorszy, bo odchodzi od doskonałej postaci jaką był w chwili gdy Bóg go stworzył.
Twoje zdanie wynika raczej z obserwacji dokonań w postępie techniki czy w innych dziedzinach - szczególnie w uzbrojeniu i metodach zabijania ludzi.
Niczego nie umie rozwiązać do końca. Niczego się nie uczy. Ciągle domaga się łagodnego traktowania, ciągle oczekuje przebaczenia, chociaż nie okazuje skruchy ani poprawy. Nie odrzuca swego złego postępowania i nastawienia.
A dla realizacji swych samolubnych zachcianek, sięga do dziedzin, które obracają się w końcu przeciwko niemu, bo nie umie dać sobie rady z konsekwencjami swych działań. Człowiek się stacza a nie szlachetnieje.
I tu ewolucji nie uświadczysz
.

w tym co napisales ja widze pomieszanie z poplataniem
indywidualnie kazda dusza ludzka idzie swoja droga postepu zbierajac doswiadzenia chociaz dla kogos z zewnatrz moze wygladac na to ze ona sie w swoim rozwoju cofa.( w procesie ewolucji tez czasem dochodzi do regresu narzadu)
Ale nawet cofniecie sie moralne jest doswiadczeniem dla duszy, a cierpienie wynikajace z tego cofniecia, w efekcie posunie dusze do przodu na sciezce jej rozwoju.
Gdyz wszystko co nas spotyka zarowno dobre jak i zle sluzy rozwojowi a nie cofaniu sie
Jezeli nawet ludzkosc jako calosc dazy w tej chwili do zaglady moralnej i materialnej to w konfrontacji ze skutkami swojej dzialalnosci obudzi sie, oczysci i stworzy nowa Ziemie
takie jest przeciez zalozenie Apokalipsy
Oczywiscie ci ktorzy nie beda chcieli tych wnioskow wyciagnac beda musieli byc z ziemi zabrani zgodnie z tym co zapowiada Pismo Swiete, ale to wszystklo wlasnie sluzy rozwojowi
Czy dinozaury nie zrobily miejsca dla nas?

Popatrz:
w Biblii czytamy ,ze Bog stworzyl czlowieka na obraz i podobienstwo Swoje.
Czy znaczy to, ze czlowiek jest do Boga podobny jako niemowle duchowe?

Ludzie odróżniają się od zwierząt wyjątkowymi cechami.
Ponieważ zostali stworzeni na obraz Boży, mogą przejawiać takie zbożne przymioty, jak miłość, sprawiedliwość, mądrość, miłosierdzie.
Ludzie potrzebują miłości, która jest główną cechą Boga. Widać po ludziach, poszczególnych osobach, że nie wszyscy sa dziećmi Boga, jest wielu dziećmi
Szatana. Ludzie teraz robią z siebie niemowlętami duchowymi. Udają, że nie są im potrzebne kontakty z Bogiem.
Kto z ludzi zna te wymagania Boga:
(Micheasza 6:8) "On ci powiedział, ziemski człowieku, co jest dobre.
I czego Jehowa wymaga od ciebie prócz tego, żebyś czynił zadość sprawiedliwości i miłował życzliwość oraz był skromny, chodząc ze swoim Bogiem?"
?
Czyż to nie jest ważna informacja?

oczywiscie ze wazna, ale sie ma nijak do naszej dyskusji
Przeciez w rozwoju duchowym czlowieka chodzi o to zeby z syna marnotrawnego jakim sie stal odrzucajac Boskie Prawo, stal sie znowu dzieckiem Boga i odzyskal swoje dziedzictwo (Jezus min po to przyszedl na swiat zeby nam pokazac Droge ).
W tym celu dusza musi sie oczyscic i rozwinac i to jest wlasnie ewolucja duchowa ktorej obrazem jest ewolucja obserwowana w swiecie materialnym
"co na gorze to na dole"

Ewolucjonizm - to religia, światopogląd, największy kawał wszechczasów, bujanie w obłokach, skrajna głupota.
I tyle.
Jeśli masz jakies argumenty za ewolucja - to przytocz
.
zajrzyj do naukowych opracowan i zobacz jak skomplikowana i wielostronna jest teoria ewolucji
nie da sie w kilku zdaniach przytoczyc na nia argumentow
ale wiadomo powszechnie ze jest jedna z najlepiej udokumentowanych teorii naukowych choc wciaz poprawia sie jej detale
i wypelnia luki
jak z reszta w kazdym poznaniu
gdyz Dzielo Boga jest ogromne i ani jego koniec, ani jego poczatek nie jest dostepny w pelni naszemu rozumowi
wraz z naszym rozwojem natomiast bedziemy coraz lepiej poznawali zarowno Stworce jak i Jego Dzielo
chociaz do konca nigdy nie bedzie dla nas to mozliwe
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 marzec 11 2011 05:57   
Forum

Quote by: LuTom

Suration, szanuję Cię za wytrwałość w dyskusji z Miłującym, ale wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania już dostałeś wcześniej, więc chyba szkoda czasu.

Masz racje LuTom. Zawsze sie na to nabieram. A na koncu zawsze wychodzi, ze z kims, kto reprezentuje zamknieta postawe, nie ma wiekszego sensu dyskutowac. Pozdrawiam

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 14 2011 07:21   
Forum

Quote by: suration

Masz argumenty za ewolucją? To je przywołaj.
I tyle. Trudne?

Argumenty mozesz znalezc juz w XIX-wiecznych pracach Darwina, Wallace'a i chrzescijanskiego mnicha Mendla. .

Darwin nie był w stanie pokazać ewolucji nawet jednego gatunku. Dał się zwieść swoim oczom i wcześniejszym badaczom, jak choćby prace angielskiego duchownego i ekonomisty T. Malthusa. Gdyby dzisiaj Darwin żył i wiedział to, co dzisiaj wie nauka, to zapewne tematu ewolucji by nie poruszał.
Genetyk G.L. Stebbins: „Żaden biolog nigdy nie widział powstawania drogą ewolucji bardziej złożonych form życia”.
Nic nie przemawia za tym, żeby organizmy żyjące dziś na Ziemi przekształcały się w coś innego. Wprost przeciwnie, są w pełni ukształtowane i wyraźnie zróżnicowane.
Genetyk Theodosius Dobzhansky napisał: „Świat istot żywych nie jest jednym ciągiem odmian (...) powiązanych ze sobą nieprzerwanym szeregiem stopni pośrednich”.
Karol Darwin przyznał, że nastręcza wiele trudności (...) odrębność form gatunkowych oraz okoliczność, że te ostatnie nie łączą się ze sobą za pośrednictwem licznych ogniw przejściowych”.
To wyraźne zróżnicowanie istniejących obecnie żywych organizmów nie popiera teorii ewolucji.
Poparciu ewolucji nie służą prace Mendla, to wręcz nieporozumienie. Zapędziłeś się.
Zaś pogląd, że „przeżywa lepiej przystosowany”, jest istotą teorii Darwina i Wallace'a - ale i to nie stanowi dowodu na ewolucję, bo temu wszystkiemu przeciwstawiają się silne biologiczne zabezpieczenia praw działających w organizmach, nie tylko genetycznych.

Poprawnosc TE potwierdzaja eksperymenty, chociazby eksperyment na bakteriach przeprowadzony przez zespol prof. Lenskiego, ekperymenty z jaszczurkami na dwoch dosc hermetycznych chorwackich wyspach. TE zgadza sie z okryciami genetyki, paleontologii i klimatologii. Dzieki genetyce wiemy, ze wszystkie zyjace organizmy sa ze soba spokrewnione. Zapis kopalny rowniez potwierdza, ze ewolucja ma miala miejsce i zapewne nadal ma. .

To takie Twoje "pobożne życzenia" osoby pozbawionej wiary. We wszystkim co wymieniłeś nie ma ani jednego dowodu na ewolucję.
Bardzo byś tego chciał! Może lepiej dochodzić odpowiedzi na pytanie: Jak jest prawda? - Zrób to najbardziej obiektywnie jak potrafisz.

Rowniez zarodek np. czlowieka przechodzi ewolucje w lonie matki - od pojedynczej komorki, przez stadia przypominajace rybe i plaza, do ludzkiej formy. To bardzo ciekawa wskazowka. Dlaczego nie moze byc od razu malym czlowieczkiem, powiekszajacym swoje rozmiary?.

Następuje wzrost i rozwój w czasie, od chwili gdy został utworzony nowy organizm - zarodek. I to musi trwać.
Ewolucjoniści lubią to stwierdzenie: "ontogeneza jest odzwierciedleniem filogenezy" - na wielu zrobiło swoje wrażenie.
Dali się zwieść tej koncepcji, jakoby w rozwoju nowy organizm przechodził stadia przypominające rybę itp., itd., już dawno ewolucjoniści od tego odeszli, bo uznali za empirycznie fałszywe. To takie wydobywanie dowodów na siłę.
Może to tylko potwierdzać fakt, że jest jeden projektant i jeden wykonawca.

Dorzuce jeszcze cos od siebie - nie zaobserwowano jeszcze, zeby cokolwiek nagle powstalo, czy pojawilo sie ot tak.
Zapewne Bog stworzyl swiat na drodze ewolucji. Choc ludzie glupi moga sadzic, ze pstryk palcami - i sa juz stworzone kangury, drugi pstryk - i juz Bog mial slonie...
.

W naturze nie wolno mówić o ślepych siłach, stwierdzenie czegoś takiego, zabiera, mówiącym to ludziom, prawo nazywania siebie ludźmi inteligentnymi.
Szczególnie dzisiejsza nauka dostarcza dowodów na skomplikowany charakter każdej "maszyny biologicznej". Wszelkie procesy i zjawiska, rodzaj i sposób działania w przyrodzie, w organizmach zwierząt i roślin, to precyzyjnie działające maszyny. Ich zasadniczą cechą jest skomplikowany układ, ten zaś wymaga skomplikowanych części, które nie mogłyby, w żadnym razie, powstać w sposób przedstawiany przez Darwina czy Dawkinsa..
Gdy mówią o ewolucji nikt z nich nie wskazuje mechanizmu - tylko teoria i gadulstwo.
Współczesny inteligentny człowiek wymaga czegoś więcej.
Napisano:
(Psalm 104:24-25) "Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów. A w tym morzu tak wielkim i szerokim — tam bez liku jest poruszających się stworzeń, żywych stworzeń, małych i wielkich".
(Psalm 104:27-28) "Wszystkie czekają na ciebie, abyś dał im pokarm, gdy jest nań pora.
Co im dajesz, to sobie zbierają. Rękę otwierasz — nasycają się dobrymi rzeczami
".
(Psalm 104:31) "Chwała Jehowy trwać będzie po czas niezmierzony. Jehowa będzie się radował swymi dziełami".

Opis stwarzania zwraca uwagę na "dni" i nie oznaczają one okresu 24-godzinnego.
Warto zwracać uwagę na Biblię, nie masz bowiem lepszego i bardziej wiarygodnego źródła prawdy o powstaniu życia, wszechświata i ludzi.
Zauważ, że Biblia zaczyna się od sprawozdania o stwarzaniu.
Albert Einstein, swego czasu oświadczył: „Chciałbym wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. (...) Chciałbym poznać Jego myśli”.
Sprawozdanie biblijne o stworzeniu harmonizuje z zapatrywaniami wielu dzisiejszych uczonych, mimo iż ogół nie zdaje sobie z tego sprawy.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 15 2011 11:05   
Forum

Gdyby dzisiaj Darwin żył i wiedział to, co dzisiaj wie nauka, to zapewne tematu ewolucji by nie poruszał.

Prosze, zebys nie wypowiadal sie, co by dzis myslal czlowiek, ktorego teorii nie rozumiesz.
Chyba, ze chcesz, zeby na taki belkot, odpowiedac w podobny sposob. Tu probka:
Gdyby Charles Russell dzisiaj zyl i widzial to, co uczynil ludziom w glowach jego ruch, to by zapewne swojego ruchu nie zakladal.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
baren
 marzec 15 2011 20:49   
Forum

A propos tego, co było wobec tego co jest. Może "Miłujący...." odniesie się do tego porównania poglądów założyciela sekty jehowitów z aktualnie obowiązującym "światłem" tudzież "kanałem".
Jest jedno ale; trzeba przeczytać artykuł http://www.brooklyn.org.pl/?action=showarticle&id=1298
Proszę o czytanie ze zrozumieniem, bo może być większa polewka niż na innym wątku. Życzę miłej lektury.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 18 2011 09:43   
Forum

Gdyby dzisiaj Darwin żył i wiedział to, co dzisiaj wie nauka, to zapewne tematu ewolucji by nie poruszał.

Prosze, zebys nie wypowiadal sie, co by dzis myslal czlowiek, ktorego teorii nie rozumiesz.
Chyba, ze chcesz, zeby na taki belkot, odpowiedac w podobny sposob. Tu probka:
Gdyby Charles Russell dzisiaj zyl i widzial to, co uczynil ludziom w glowach jego ruch, to by zapewne swojego ruchu nie zakladal.

Jego myśli i drogę rozumowania znam dość dobrze. Niestety brak mu było wiedzy którą mamy dzisiaj.
Sam miał tez osobiste przeżycia, które zachwiały jego wiarą w Boga.
Jednak to jego słowa:
Wzniosły zaiste jest to pogląd, że Stwórca natchnął życiem kilka form lub jedną tylko”.
Oczywiście biorę pod uwagę to, że na pierwszym miejscu stawiałby uczciwość naukowca, rzetelność badań i obiektywizm wypowiedzi.
Tego brakuje współczesnym ewolucjonistom, których określić należy mianem gadułów niepanujących nad słowami.

Quote by: baren

A propos tego, co było wobec tego co jest. Może "Miłujący...." odniesie się do tego porównania poglądów założyciela sekty jehowitów z aktualnie obowiązującym "światłem" tudzież "kanałem".
Jest jedno ale; trzeba przeczytać artykuł http://www.brooklyn.org.pl/?action=showarticle&id=1298
Proszę o czytanie ze zrozumieniem, bo może być większa polewka niż na innym wątku. Życzę miłej lektury.
Pozdrawiam

Myślałem, że stać Ciebie na coś więcej. Ale skoro przytaczasz tę stronę a z niej teksty W.Bednarskiego - dyskwalifikuje to Ciebie jako partnera do jakiejkolwiek dyskusji.
Znam tę stronę i znam książkę W.Bednarskiego = nie ma tam szacunku dla prawdy, nie ma tam szacunku dla Biblii, cel tej witryny jest taki jak deklaruje:
"Witryna ,,Brooklyn’’ na zasadzie FORUM przedstawia krytykę idei rozpowszechnianych przez Wydawnictwo Strażnica [Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. International Biblie Students Association Brooklyn, New York, USA], a w Polsce ,,Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce’’.
Gdyby celem było dochodzenie do prawdy i pogłębianie znajomości Biblii, co zmierzałoby do poznania Boga - to i owszem chętnie bym wszedł.
Ten stan jednak dyskwalifikuje to przedsięwzięcie na całej linii - odrzucam.
I tyle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
baren
 marzec 18 2011 18:51   
Forum

"Myślałem, że stać Ciebie na coś więcej. Ale skoro przytaczasz tę stronę a z niej teksty W.Bednarskiego - dyskwalifikuje to Ciebie jako partnera do jakiejkolwiek dyskusji.
Znam tę stronę i znam książkę W.Bednarskiego = nie ma tam szacunku dla prawdy, nie ma tam szacunku dla Biblii, cel tej witryny jest taki jak deklaruje:
"Witryna ,,Brooklyn; na zasadzie FORUM przedstawia krytykę idei rozpowszechnianych przez Wydawnictwo Strażnica [Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. International Biblie Students Association Brooklyn, New York, USA], a w Polsce ,,Strażnica"; Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce
Gdyby celem było dochodzenie do prawdy i pogłębianie znajomości Biblii, co zmierzałoby do poznania Boga - to i owszem chętnie bym wszedł.
Ten stan jednak dyskwalifikuje to przedsięwzięcie na całej linii - odrzucam.
I tyle."

Jakim "Miłujący..." przewrotnym człowiekiem jesteś, to aż szkoda; Ty możesz wybierać co i skąd cytować, Ty decydujesz co jest prawdą a co nie, Ty uznajesz z kim możesz (można) dyskutować, Ty dyskwalifikujesz, Ty określasz co zmierza do i pomaga poznaniu Boga a co nie itd. Po prostu żałosne, jaki poziom pychy reprezentujesz. Weź tą naukę:
Prz 16:18 "Pycha poprzedza upadek, a duch wyniosły – potknięcie."
Reprezentujesz religię, powszechnie uznaną za sektę, która wielokrotnie zmieniała zdanie co do wielu życiowych wskazań. Pociągały one za sobą m.in ludzkie cierpienie, śmierć wyznawców (również dzieci), utratę majątków, biedę, choroby. Tyle razy wyznaczano datę powtórnego przyjścia Chrystusa, Armagedonu; np. 1914, 1925, 1975, 2000 - nie jest to prawdą? Dlatego dam Ci cytat ze Strażnicy z 15 września 2000 r. str. 27: „Kiedy kłamca zostanie zdemaskowany, jego reputacja natychmiast legnie w gruzach. Kto mu ponownie zaufa? Takiego człowieka rzeczywiście dosięgnie zguba, gdyż wszystkich kłamców wymieniono pośród osób, które poniosa wieczną śmieć”(Obj.21:8).
Idź więc precz z portali człowieku bez reputacji, chociaż nie opuści Cię moja modlitwa.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 19 2011 18:38   
Forum

Miało być o ewolucji a Ty ciągniesz w inną stronę.

Jakim "Miłujący..." przewrotnym człowiekiem jesteś, to aż szkoda; Ty możesz wybierać co i skąd cytować, Ty decydujesz co jest prawdą a co nie, Ty uznajesz z kim możesz (można) dyskutować, Ty dyskwalifikujesz, Ty określasz co zmierza do i pomaga poznaniu Boga a co nie itd. Po prostu żałosne, jaki poziom pychy reprezentujesz. Weź tą naukę:
Prz 16:18 "Pycha poprzedza upadek, a duch wyniosły – potknięcie."

Wiesz ja traktuję te rozmowę poważnie, ty zaś sobie ze mnie kpisz wskazując tę stronę czy tamto źródło - ludzie ci nie znają Biblii. Nazywam ich "Papugami" bo plota i przytaczają rzeczy, które im na język same wchodzą.
Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, to trzymaj się Biblii.
Ja oczywiście decyduję, co jest właściwe i co może zasługiwać na moje zainteresowanie. Wyuczony jestem przez Biblię i jej kryteria zawsze stosuję.
Ty zaś zwracasz uwagę na ludzi nie mający poznania Boga i zrozumienia. Wiesz dlaczego Jezusa jak i jego uczniów prześladowano?
Czytasz:
(Jana 16:1-3) „Powiedziałem wam to, żebyście się nie zgorszyli. 2 Wykluczą was z synagogi.
Doprawdy, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia świętą służbę dla Boga.
Ale postąpią tak, gdyż nie poznali ani Ojca, ani mnie
".

Reprezentujesz religię, powszechnie uznaną za sektę, która wielokrotnie zmieniała zdanie co do wielu życiowych wskazań.

Za sektę uważa ja kler chrześcijaństwa - Kościoła katolickiego, bo odeszli od prawdy i Boga, a Świadkowie Jehowy swym głoszeniem pokazują prawdę.
Kler jest ośmieszany.
Wzorem sekty jest Kościół katolicki - tak ta kwestia wygląda.
Ja nie poruszyłem tego tematu, wiec pretensje za słowa prawdy miej do siebie.

Biblia mówi, że Jehowa umożliwia swoim sługom coraz lepsze zrozumienie Jego zamierzenia.
Czytasz:
(Przysłów 4:18) "Lecz ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień".
(Jana 16:12) „Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale w tej chwili nie możecie tego znieść".
Dlatego nawet prorocy, którzy z natchnienia Bożego spisali niektóre fragmenty Biblii, nie rozumieli znaczenia wszystkiego, co pisali.
Czytasz:
(Daniela 12:8-9) "Ja wprawdzie słyszałem, lecz nie rozumiałem; rzekłem więc: „Panie mój, jaki będzie koniec tych rzeczy?”
On zaś przemówił: „Idź, Danielu, gdyż słowa te okryto tajemnicą i zapieczętowano aż do czasu końca
".
(1 Piotra 1:10-12) "Właśnie o to wybawienie pilnie się wywiadywali i starannie go poszukiwali prorocy, którzy prorokowali o przewidzianej dla was życzliwości niezasłużonej. Ciągle dociekali, na którą albo na jaką porę duch w nich wskazywał w związku z Chrystusem, gdy zawczasu świadczył o cierpieniach czekających Chrystusa oraz o późniejszych rzeczach chwalebnych. Objawiono im, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali rzeczami, które teraz wam zwiastowano przez oznajmiających wam dobrą nowinę za sprawą ducha świętego posłanego z nieba. W rzeczy te pragną wejrzeć aniołowie".
Apostołowie Jezusa Chrystusa zdawali sobie sprawę, że wielu rzeczy jeszcze nie rozumieją.
Czytasz:
(Dzieje 1:6-7) "Kiedy się zatem zgromadzili, zaczęli go pytać: „Panie, czy w tym czasie przywracasz królestwo Izraelowi?”
Rzekł im: „Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania
";
(1 Koryntian 13:9-12) "Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy, ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte.
Kiedy byłem niemowlęciem, mówiłem jak niemowlę, myślałem jak niemowlę, rozumowałem jak niemowlę; ale teraz, skoro stałem się mężczyzną, pozbyłem się cech niemowlęcia. Gdyż obecnie widzimy w mglistym zarysie za pomocą metalowego zwierciadła, ale później — twarzą w twarz. Obecnie znam częściowo, ale później poznam dokładnie, jak i ja jestem dokładnie poznany
".
Biblia mówi, że znajomość prawdy miała znacznie wzrosnąć w „czasie końca” (Dan. 12:4). W miarę lepszego zrozumienia czegoś nieraz trzeba zmienić zdanie. Świadkowie Jehowy są gotowi pokornie dokonywać takich zmian.
Najważniejsza jest zgodność nauk głoszonych z zawartymi w Biblii informacjami.
Nie zaś pozycja ludzi.

Pociągały one za sobą m.in ludzkie cierpienie, śmierć wyznawców (również dzieci), utratę majątków, biedę, choroby.

Fantazjujesz człowieku. Jestem w prawdzie wiele lat ale nie widziałem tragedii chociaż jednej osoby jako efektu zmiany dokonanej zgodnie z Biblią.
To prawda, że trochę osób, nie do końca utwierdzonych w prawdzie, w Biblii, zgorszyło się takim zdarzeniem, ale jest to konsekwencją słabej wiary, albo, ze zbyt wielkimi oczekiwaniami wbrew temu co głosi Biblia.

Tyle razy wyznaczano datę powtórnego przyjścia Chrystusa, Armagedonu; np. 1914, 1925, 1975, 2000 - nie jest to prawdą?

Nie! To nie jest prawda! To raczej wyssane z palca zarzuty wrogów Świadków Jehowy, a takich jak wiesz jest wielu.
Świadkowie nie głoszą przeciw treści Biblii a zgodnie z Nią.
Zapowiedziawszy wydarzenia poprzedzające „wielki ucisk”, Jezus dodał: „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec” (Mateusza 24:3-36; Marka 13:3-32). Nie musimy dokładnie wiedzieć, kiedy rozegrają się poszczególne wydarzenia. Mnie nie jest to potrzebne!
Zamiast się więc zajmować obliczaniem dat, pamiętamy o tym, żeby czuwać, pielęgnować silną wiarę i być zajęci służbą dla Jehowy.
Jezus zakończył swe doniosłe proroctwo słowami: „Stale baczcie, wciąż czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy jest wyznaczony czas. (...) Czuwajcie (...) Co mówię wam, mówię wszystkim: Czuwajcie” (Marka 13:33-37).
W mrokach tego świata czyha mnóstwo niebezpieczeństw.
Musimy zachowywać czujność! Czy to rozumiesz?

Dlatego dam Ci cytat ze Strażnicy z 15 września 2000 r. str. 27: „Kiedy kłamca zostanie zdemaskowany, jego reputacja natychmiast legnie w gruzach. Kto mu ponownie zaufa? Takiego człowieka rzeczywiście dosięgnie zguba, gdyż wszystkich kłamców wymieniono pośród osób, które poniosa wieczną śmieć”(Obj.21:8).
Idź więc precz z portali człowieku bez reputacji, chociaż nie opuści Cię moja modlitwa.
Pozdrawiam

Nie chcę Twojej modlitwy, bo bałwochwalcą i niegodziwcem. Bóg takich modlitw od takich ludzi nie słucha.
Ale powiedz lepiej z pełnym przekonaniem, odpowiedz na pytania:
Czy w Biblii jest słowo Trójca?
Czy w Biblii jest chociaż jedno zdanie, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie?
Czy jest napisane, że duch święty jest Bogiem, jest osoba?
Czy jest napisane, że to Bóg karze ludzi wiecznymi mękami piekielnymi?
Czy jest mowa i gdzie o duszy nieśmiertelnej?
Czy znajdziesz miejsce zachęcające wiernych do wykupywania mszy na rzecz umarłych?
Czy wiesz gdzie pisze, co dzieje się z ludźmi po śmierci?\
Dlaczego Kosciół zmienił dekalog, dlaczego inne przykazania ma w Katechizmie a inne w swej Biblii?
Czy chcesz jeszcze?
Odpowiedz teraz kto jest kłamcą?
Zostaw ich, tam prawdy nie ma.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 19 2011 18:45   
Forum

Ale powiedz lepiej z pełnym przekonaniem, odpowiedz na pytania:
Czy w Biblii jest słowo Trójca?
Czy w Biblii jest chociaż jedno zdanie, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie?
Czy jest napisane, że duch święty jest Bogiem, jest osoba?
Czy jest napisane, że to Bóg karze ludzi wiecznymi mękami piekielnymi?
Czy jest mowa i gdzie o duszy nieśmiertelnej?
Czy znajdziesz miejsce zachęcające wiernych do wykupywania mszy na rzecz umarłych?
Czy wiesz gdzie pisze, co dzieje się z ludźmi po śmierci?
Dlaczego Kosciół zmienił dekalog, dlaczego inne przykazania ma w Katechizmie a inne w swej Biblii?
Czy chcesz jeszcze?
Odpowiedz teraz kto jest kłamcą?
Zostaw ich, tam prawdy nie ma.

Proszę nie schodzic z tematu. Na te wszystkie pytania odpowiadalismy sobie w innych watkach tego forum

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
baren
 marzec 19 2011 20:58   
Forum

Uparty człowiek z Ciebie "Miłujący ...".
Więc dla Twojej (i przy okazji innych) wiadomości; zmarnowałem dwa lata swojego życia "studiując" (czyli bezmyślnie powtarzając) "prawdy" dotyczące bzdurnie zinterpretowanego Pisma Świętego w sekcie jehowitów. Oczywiście była to "brytyjka" - polskiego przekładu "Nowego Świata" wtedy nie było. Było to ponad dwadzieścia lat temu, więc zapewne dużo lepiej od Ciebie wiem, co wtedy było głoszone. W materiałach przekazywanych wiernym ("Strażnica" i "Przebudźcie się") wielokrotnie wskazywano na rok 1990 jako przewidywany moment nadejścia czasu końca. Ówczesne zmiany geopolityczne oczywiście interpretowano jako spełnianie się proroctw - jak widać były to interpretacje błędne, tak samo jak i wyznaczenie roku. Gdy minął rok 1990, zaraz pojawił się rok 2000. Pan uchronił mnie przed popełnieniem obrazy powtórnym chrztem - członkiem sekty nie zostałem. Chociaż mam sentyment do ciągłej obserwacji, co w sekcie piszczy.
Widzę, że nie poinformowano Cię nigdy o ofiarach zakazu wśród "świadków" szczepień przeciwko chorobom. Nie poinformowano Cię, że wiele rodzin przez wiele lat,często aż do starości, unikało starań o potomstwo; wszak biada ciężarnym w czasie armagedonu. Nie usłyszałeś o ludziach, którzy oddawali cały swój majątek na rzecz sekty. Jakoś nie słyszałem za to, żeby świadkowie nie jedli wieprzowiny - a przecież Stary Testament wskazuje na "nieczystość" tego mięsa. I tak dalej - mnóstwo tego jest. A postępowanie głosicieli przez te wszystkie lata w ogóle się nie zmieniło. Wciąż te same wytarte chwyty, ten sam bełkot. Cytowanie Słowa Bożego ni w pięć, ni w dziesięć, posługiwanie się wyrwanymi z kontekstu fragmentami nijak nie służy Bożej sprawie.
Bóg jest ponad to. Ponad wszystkie stworzone przez ludzi teorie. Gdyby Pan miał się odnosić do każdej naukowej teorii, to Biblia miałaby zapewne kilkakrotnie większą objętość. A Ty "Miłujący ..." potrafisz tylko to, na czym opiera się trzymanie Twojej religii w kupie. Potrafisz straszyć. Bo na strachu przed wielkim i strasznym Jehową polega utrzymywanie ludzi w tej zakłamanej religii. Uczepiliście się jednego z imion Boga (uwierz, jest ich wiele), które zresztą wciąż obrażacie wycierając nim sobie gęby przy każdej okazji. A Bóg powiedział o Sobie "Jestem daleko większy od tego, co mógłbyś pomyśleć" por. Iz 55:9 "Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemie, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli – wasze myśli." I tak pewnie nie zrozumiesz.
Chrześcijaństwo opiera się na miłości (do innych poza "Miłującym ..." - duże uproszczenie). Bóg chrześcijan jest Bogiem Miłosiernym. Poprzez Jezusa Chrystusa przyszedł do ludzi, aby ich wybawić z grzechu i pokonać śmierć. Aby własną świętą krwią, zgodnie z prawem które sam ustanowił - chociaż Jest ponad nim, zapłacić za grzech ludzkości. Wszyscy ludzie, nawet razem z jehowitami, jakby chcieli sami z siebie tego dokonać to najwyżej mogliby się napiąć i puścić bąka.
Wciąż uważasz (raczej; uważacie), że ględzeniem o tym, że macie rację na temat takiej czy innej teorii bo Biblia "mówi" coś innego jest takie naiwne i rozbrajająco durne, że dziwię się nawet sobie, że wbrew własnej woli pomagam Ci utrzymywać takie wątki. Oczywiście, żeby była jasność, Biblia, (a raczej pogląd Boga w niej przekazany), według mojego zdania zawsze ma rację. Tyle, że zgodnie z tym, co wyżej napisałem, nie jest w niej napisane o absolutnie wszystkim. Na pewno jest napisane o wszystkim, co jest ważne w życiu człowieka wobec Boga. Czy Biblia mówi cokolwiek o np. matematyce wyższej lub mechanice kwantowej? Rozumiesz?
EOT - tego, to wiem już, że na pewno nie rozumiesz.
PS
Nie jestem rzymskim katolikiem, więc wiele z Twoich strzałów "Miłujący .." to strzały w płot.
Pozdrawiam w modlitwie Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 20 2011 21:13   
Forum

Uparty człowiek z Ciebie "Miłujący ...".
Nie jestem rzymskim katolikiem, więc wiele z Twoich strzałów "Miłujący .." to strzały w płot.
Pozdrawiam w modlitwie

Nie widzę różnic, tak samo piszesz bzdury świadczące o całkowitym braku rozeznania i znajomości Biblii.
Wasze religie nie maja żadnego powiązania z Biblią - typowe dla sekt - pogańskie korzenie.
To co piszesz niby o Świadkach Jehowy dotyczy kogoś innego.
Musiało Ci się pomylić.
Ale nie miejsce na te rozważania, tu mamy mówić o ewolucji.
Wybacz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 26 2011 11:24   
Forum

Gdy się przypisuje przypadkowi dominującą rolę w kierowaniu ewolucją, ponownie nasuwa się niewygodne pytanie dotyczące projektowania:
Jak to możliwe, żeby spotykane na każdym kroku skomplikowane i zdumiewające rozwiązania konstrukcyjne były dziełem przypadku?
Darwin powiedział, że już samo oko przyprawia go o dreszcz podziwu.
Ponadto takie cuda projektowania musiałyby się przypadkowo zdarzać nie tylko jeden raz, ale ciągle, i to w gatunkach wcale ze sobą nie spokrewnionych.
Na przykład nie spokrewniona z nami ośmiornica ma zadziwiająco „ludzkie” oczy.
Nie spokrewnione ze sobą węgorze i inne ryby są wyposażone w narządy mogące wywołać porażenie elektryczne.
Nie spokrewnione ze sobą owady, robaki, bakterie i ryby mają narządy świetlne wydzielające zimne światło.
Nie spokrewnione ze sobą minogi, moskity i pijawki wydzielają substancje zapobiegające krzepnięciu krwi swoich ofiar.
Nie spokrewnionym ze sobą jeżozwierzom, kolczatkom i jeżom podobno niezależnie rozwinęły się kolce.
Nie spokrewnione ze sobą delfiny i nietoperze mają systemy sonarowe.
Nie spokrewnione ze sobą ryby i owady mają dwuogniskowe soczewki oczne umożliwiające im widzenie, co się dzieje nad wodą, jak i pod jej powierzchnią.
Wiele nie spokrewnionych ze sobą zwierząt — skorupiaków, węgorzy i innych ryb, owadów, ptaków i ssaków — odznacza się zadziwiającymi zdolnościami wędrowania.
Ponadto ewolucjoniści chcieliby nam wmówić, że trzykrotnie w różnych okresach zwierzęta ciepłokrwiste rozwijały się z zimnokrwistych gadów; że
trzykrotnie wykształcała się niezależnie od siebie zdolność rozróżniania kolorów; że pięciokrotnie rozwijały się u nie spokrewnionych ze sobą ryb, owadów, pterodaktyli, ptaków i ssaków skrzydła i umiejętność latania.
Czy coś takiego mogłoby się wielokrotnie powtarzać przez czysty przypadek?
Rachunek prawdopodobieństwa stanowczo temu zaprzecza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 26 2011 13:31   
Forum

Gdy się przypisuje przypadkowi dominującą rolę w kierowaniu ewolucją [...]
Czy coś takiego mogłoby się wielokrotnie powtarzać przez czysty przypadek?

Przypadkowe sa jedynie mutacje i Twoja wiedza. A i mutacje nie sa tak do konca przypadkowowe. Moze wybierz sobie temat, na ktorym sie znasz zamiast pierniczyc glupoty w temacie ewolucji. O ewolucji masz tyle do powiedzenia, co ja na temat ikebany, czyli prawie nic.

Rachunek prawdopodobieństwa stanowczo temu zaprzecza. [/p]

Tak? Prowadziles rachunki jakies, czy w Biblii tak "stanowczo" stoi?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 27 2011 23:13   
Forum

Nie mam zamiaru nawiazywac dyskusji, ale nie chce tez, zeby niezaznajomionym z tematem czytelnikom wydawalo sie, ze Zwalczajacy Prawde jakies mocne argumenty przeciw ewolucji wypisal. Nic z tych rzeczy.

Ani jedno zdanie nie jest prawdziwe, bo wszystkie zwierzeta sa ze soba spokrewnione. Zwalczajacemu Prawde chodzilo zapewne, ze te zwierzeta wyksztalcily pewne zdolnosci, czy organy, niezaleznie od siebie.

Nie spokrewnione ze sobą ryby i owady mają dwuogniskowe soczewki oczne umożliwiające im widzenie, co się dzieje nad wodą, jak i pod jej powierzchnią.

Chcialbym wiedziec, ktore owady maja w oczach dwuogniskowe soczewki, podobne do rybich. Prosze o przyklady.
Wiele nie spokrewnionych ze sobą zwierząt — skorupiaków, węgorzy i innych ryb, owadów, ptaków i ssaków — odznacza się zadziwiającymi zdolnościami wędrowania.
[/p]

Tu mnie pan Zwalczajacy Prawde rozlozyl kompletnie. To ja dodam mu jeszcze jeden argument na rzecz kreacjonizmu:
Wiele niespokrewnionych ze saba zwierzat odznacza sie zadziwiajacymi zdolnosciami do oddychania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 28 2011 20:06   
Forum

Post usunięty. Przeczytaj regulamin zanim nastepnym razem znowu umieścisz tutaj wasze świadkowe teorie. Jak chcesz dyskusji to załóż osobny temat.
karol

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 29 2011 04:49   
Forum

Przestan macic.
Prosze o przyklady owadow, ktore maja w oczach soczewki i to "dwuogniskowe". Inaczej bedziesz klamca, albo kims, kto bezmyslnie przepisuje jakas tam kreacjonistyczna propagande.

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 29 2011 08:30   
Forum

Skąd Jezus wiedział, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę? Czy to widział? 
— Owszem, widział. Gdy Bóg ich stwarzał, Jezus był razem z Nim. Był pierwszą osobą stworzoną przez Boga.
Był aniołem, który mieszkał i pracował w niebie ze swoim Ojcem.
W Biblii czytamy, że Bóg powiedział: „Uczyńmy człowieka”.
Czy wiesz, do kogo Bóg to mówił? — Do swego Syna, który później przyszedł na ziemię i został Wielkim Nauczycielem! (Rodzaju 1:26).

Ty nie jesteś miłujący prawdę. Ty chyba też nie jesteś zwalczający prawdę. Ty jesteś Wielkim Mitomanem potocznie zwanym Stwarzający Prawdę. Wiesz wszystko o wszystkim. Zupełnie jakbyś tam był w chwili Stworzenia osobistym sekretarzem. Jesteś większy od Boga, być może nawet jesteś samym Bogiem. Oświeć mnie jeszcze o TyKtóryWieszWszystkoNajlepiej nad czym Ten Jezus z Bogiem tak pracował? I jaką pełnił funkcję? Bo do PR to z pewnością miał ciebie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 29 2011 20:51   
Forum

Życie na Ziemi nie byłoby możliwe, gdyby nie seria nadzwyczaj szczęśliwych „zbiegów okoliczności”. Wiele czynników warunkujących życie udało się odkryć lub lepiej poznać dopiero w XX wieku. Oto kilka z nich:
▪ umiejscowienie Ziemi w naszej Galaktyce i w Układzie Słonecznym, jej orbita, nachylenie, prędkość ruchu obrotowego oraz niezwykły satelita — Księżyc;
▪ pole magnetyczne i atmosfera, działające niczym tarcze ochronne;
▪ naturalne cykle regulujące funkcjonowanie biosfery.
Analizując te czynniki, zastanawiaj się:
Czy wszystko to można uznać za efekt ślepego przypadku? Czy nie jest to raczej dowód celowego zaprojektowania?
Idealny „adres” Ziemi
Co zawiera typowy adres? Nazwę ulicy, miasta i kraju. Gdybyśmy więc chcieli podać „adres” Ziemi we wszechświecie, „krajem” można by nazwać naszą Galaktykę, „miastem” — Układ Słoneczny, a „ulicą” — orbitę, po której nasza planeta krąży wokół Słońca. Dzięki postępowi w astronomii i fizyce naukowcy dostrzegli ogromne zalety usytuowania Ziemi właśnie w tym miejscu wszechświata.
Zacznijmy od tego, że Układ Słoneczny, nasze „miasto”, znajduje się w idealnym rejonie Drogi Mlecznej — nie za blisko i nie za daleko od jej centrum.
W rejonie tym, nazywanym przez niektórych uczonych „ekostrefą galaktyczną” albo „galaktyczną strefą mieszkalną”, występuje odpowiednia ilość pierwiastków chemicznych niezbędnych do podtrzymywania życia. Strefy bardziej oddalone od centrum Galaktyki mają tych pierwiastków za mało. Z kolei te położone bliżej są niebezpieczne między innymi ze względu na wysoki poziom zabójczego promieniowania.
„Żyjemy w szczególnie uprzywilejowanym miejscu” — konkluduje czasopismo Świat Nauki1.
Idealna „ulica”. Uprzywilejowane położenie ma też „ulica” w naszym „mieście”, czyli orbita ziemska.
Leży około 150 milionów kilometrów od Słońca, czyli w takim obszarze, w którym na powierzchni naszej planety mogą panować temperatury odpowiednie dla życia.
Ponadto ma niemal kołowy kształt, dzięki czemu przez cały rok znajdujemy się mniej więcej w tej samej odległości od Słońca.
Jednocześnie Słońce pełni rolę idealnej „elektrowni”. Jest stabilne, odpowiednio duże i dostarcza dokładnie takiej ilości energii, jakiej potrzebujemy.
Słusznie bywa nazywane „gwiazdą ze wszech miar wyjątkową”.
Czy nie jest to raczej dowód celowego zaprojektowania?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 30 2011 04:24   
Forum

Panie Zwalczajacy Prawde, jestes zwyklym klamca. Ale co sie dziwic, jestes przeciez Swiadkiem Yehowy, do czegos to przeciez zobowiazuje. Umiesz tylko przeklejac jakies teksty bezmyslnie. Czekam na przyklady owadow z soczewkami w oczach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 30 2011 05:27   
Forum

Panie Zwalczajacy Prawde, jestes zwyklym klamca. Ale co sie dziwic, jestes przeciez Swiadkiem Yehowy, do czegos to przeciez zobowiazuje. Umiesz tylko przeklejac jakies teksty bezmyslnie. Czekam na przyklady owadow z soczewkami w oczach.

Nie bądź leniwy, szukaj sam, taka wiedzę będziesz lepiej cenił.
Słowa które używasz, także musisz bardzo dobrze sprawdzać - one świadczą o Tobie.
Napisano:
(Przysłów 20:12) "Ucho, które słyszy, i oko, które widzi — jedno i drugie uczynił Jehowa".

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 marzec 30 2011 07:48   
Forum

Nie ma to jak ratowanie się ucieczką w infantylizm.
Panie Bajkopisarzu, nie bądź leniwy, zacznij od rozmowy z psychologiem, pamiętaj, że możesz także na tym forum poprosić o modlitwę za uzdrowienie i zejście z zdrogi Miłującego Kłamstwa.
Z Bogiem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 marzec 30 2011 09:12   
Forum

Quote by: LuTom

Nie ma to jak ratowanie się ucieczką w infantylizm.
Panie Bajkopisarzu, nie bądź leniwy, zacznij od rozmowy z psychologiem, pamiętaj, że możesz także na tym forum poprosić o modlitwę za uzdrowienie i zejście z zdrogi Miłującego Kłamstwa.
Z Bogiem!

Nadciągają posiłki, ale w złej sprawie. Lenistwo popieracie, a wiedza kosztuje.
Gdy Świadek Jehowy podaje jakąś informacje to jest to rzecz pewna.
Zobacz tu
http://www.rybobranie.pl/klubpirania/wiadomosci/2200/1/soczewki_dwuogniskowe_8212_kto_uzywal_ich_pierwszy
http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR10/C2500/2511-QZE07113_dwuogniskowosc.HTM
Teoria ewolucji okrada Stwórcę z należnych Mu praw.
Zadaje też kłam twierdzeniom o swej naukowości i nie wnosi niczego pożytecznego do poszukiwań prawdy naukowej,
nieustannie prowadzonych przez ludzkość. Ci zaś marnują czas i pieniądze na jałowe poszukiwania.
Do ofiar należą wszyscy ci, którzy zostali wprowadzeni w błąd i uwierzyli w pseudonaukowe teorie.

JESZCZE na początku XIX wieku uważano, iż elektryczność to interesujące zjawisko, ale w praktyce jej przydatność jest niewielka.
Jednakże naukowcy pochodzący z różnych krajów i środowisk, między innymi H. C. Oersted (1777-1851), M. Faraday (1791-1867), A. Ampère (1775-1836) i B. Franklin (1706-1790), dokonali ważnych odkryć, ukazujących coś zupełnie przeciwnego, i tym sposobem położyli podwaliny pod dzisiejszy świat elektryczności — świat, który zamarłby w bezruchu, gdyby wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.

Ale pokładanie ufności w prawdach naukowych także jest niebezpieczne.
Spektakularne osiągnięcia będące wynikiem rewolucji naukowej wzbudziły w wielu przeświadczenie, że obecnie nic już nie przerasta naszych możliwości.
Biedny ten człowiek, który bez kierownictwa Boga stale błądzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 02 2011 21:58   
Forum

[/p]

pewna, pewna moze być osoba ktora ja slyszy, ze to sekciarskie brednie, jeszcze nigdy nie odpowiedział za żadnej z zarzutów, piszesz tylo, ze je znasz ble ble ble

No biedny jesteś, nawróć się i zostaw sektę diabelską

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 kwiecień 03 2011 21:26   
Forum

Quote by: Pius

pewna, pewna moze być osoba ktora ja slyszy, ze to sekciarskie brednie, jeszcze nigdy nie odpowiedział za żadnej z zarzutów, piszesz tylo, ze je znasz ble ble ble
No biedny jesteś, nawróć się i zostaw sektę diabelską [/p][/QUOTE]
Musisz nauczyć się czytać i rozumieć. Gubi Ciebie przekonanie o Twojej wyższości.
Dlatego postępu nie zrobisz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 07 2011 03:33   
Forum

No biedny jesteś, nawróć się i zostaw sektę diabelską

Musisz nauczyć się czytać i rozumieć. Gubi Ciebie przekonanie o Twojej wyższości.
Dlatego postępu nie zrobisz.[/p][/QUOTE]

zatem skoro mnie pouczasz musisz czuć się jeszcze wyżej niż ja, zatem jesteś jeszcze bardziej zagubiony niż ja...

ja umiem czytać i w przeciwieństwie do ciebie umiem czytać ze zrozumiem... dlatego naukę świadków jehowy uważam za farse... milion razy Ci to udowadnialiśmy tu, dlaczego nie odeprzesz ani jego cios w fałsz waszej sekty?

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 07 2011 13:31   
Forum Moderator
Moderator

Rolling Eyes ... to zaraz zaraz - kiedy ten koniec świata według Was? Bo się pogubiłam.... ile już dat było?
A co z tym zbawieniem "innowierców"? Dlaczego co rok to inne dane, inne propozycje?

Prawda jest taka, że nie ma nic bardziej niepewnego niż wasze poglądy - zmieniają się w zależności od tego czy na Brooklynie pada deszcz czy świeci słońce.
Wy nawet nie wiecie pod kim służycie... Powtarzacie jak papużki bez analizowania tego co mówicie.

Swoją drogą wiesz czemu imię Boga to Jahwe a wy jesteście Świadkowie Jehowy (a nie Jahwe?) - bo kiedyś jeden z waszych braci bez większej wiedzy, ale za to z przekonaniem swojej racji rzucił się na tłumaczenie Słowa Bożego - i mu się pomyliło... Niestety ale nie tylko w tym mu się pomyliło - mu i wielu wielu innym...

Jednak przekonanie o tym, że to co mówicie jest prawdą (mimo, że jeden zaprzecza drugiemu) w Was zostało - a to się nazywa pycha, a nie prawda

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 07 2011 13:37   
Forum Moderator
Moderator

ja umiem czytać i w przeciwieństwie do ciebie umiem czytać ze zrozumiem... dlatego naukę świadków jehowy uważam za farse... milion razy Ci to udowadnialiśmy tu, dlaczego nie odeprzesz ani jego cios w fałsz waszej sekty?

To akurat rozumiem... Piusie drogi - nie wiń ich za to, że nie rozumieją.
Może to zabrzmi dziwnie - ale gdy tłumaczysz coś Świadkom Jehowy - oni po prostu tego nie słyszą.
Poczytaj różne życiorysy byłych świadków, którzy wspominają pierwsze zetknięcie z prawdziwym Słowem Bożym - "jakby ktoś do mnie po chińsku mówił".
Jestem przekonana że Miłujący nawet w 10% nie przeczytał tego co ty napisałeś...

Gdy rozmawiasz ze Świadkami Jehowy oni tylko czekają aż skończysz i dalej ciągną swój monolog.
Ewidentne działanie złego ducha ... Jakby im ktoś korki do uszu powtykał.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 kwiecień 20 2011 13:05   
Forum

dlatego naukę świadków jehowy uważam za farse... milion razy Ci to udowadnialiśmy tu, dlaczego nie odeprzesz ani jego cios w fałsz waszej sekty?

Nie ma czegoś takiego!

Quote by: paraklet

... to zaraz zaraz - kiedy ten koniec świata według Was? Bo się pogubiłam.... ile już dat było?
A co z tym zbawieniem "innowierców"? Dlaczego co rok to inne dane, inne propozycje?

Czytaj, a jak zrozumiesz będziesz wiedzieć i znać wszelkie daty:
(Mateusza 24:36) „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec'.
(Dzieje 1:7) "Rzekł im: „Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania"";
(1 Tesaloniczan 5:1) "A jeśli chodzi o czasy i pory, bracia, nie potrzebujecie, żeby wam cokolwiek pisać".
Ja zas zgodnie z poleceniem Tobie mówie i ostrzegam:
"O dniu owym lub godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
Stale patrzcie, wciąż czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy jest wyznaczony czas.
Rzecz ma się tak, jak z człowiekiem, który udając się w podróż za granicę, pozostawił swój dom i dał władzę swoim niewolnikom, każdemu jego pracę, a odźwiernemu kazał czuwać. Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy pod koniec dnia, czy o północy, czy z pianiem kogutów, czy wcześnie rano — żeby gdy nagle przybędzie, nie zastał was śpiących.

Ale co mówię wam, mówię wszystkim: Czuwajcie
".

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 kwiecień 21 2011 13:09   
Forum

Słabiutki z ciebie brooklyński rzecznik. Ale staraj się, staraj, szefostwo doceni.
Jednak przede wszystkim:
Czytaj i rozmyślaj.
Pamiętaj tylko, by czytać Biblię a nie strażnicę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości