Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 czy ktos moze mi pomoc?
 |  Wersja do druku
malgosiaaa
 lipiec 15 2005 08:32  (Czytany 1143 razy)  
Forum

Status: offline

kilka dni temu zadalam pytanie do sekcji"pytania i odpowiedzi" niestety nie doczekałam sie jeszcze odpowiedzi, a bardzo zalezy mi na czasie (juz dostatecznie dlugo zwlekalam...). bardzo wiec prosze o odpowiedz jakies kompetentnego forumowicza)))
moi rodzice są ateistami, ale ja od zawsze (od przedszkola o ile dobrze pamietam) pragnelam chodzic do kosciola,poczatkowo robilam to z babcia, a sama rano i wieczorem odmawialam "ojcze nasz". gdy podrosłam sama zaczełam chodzic do kosciola. od 3 lat jestem w kosciele, praktycznie rzecz biorac co niedziele, bardzo boli mnie to, ze czuje się gorsza od pozostalych (poczawszy od tego ze nie jestem członkiem kosciola wogole ,a skonczywszy na tym ze strasznie mi przykro, gdy inni ida do komunii, a ja wiem ze nie moge....w internecie przeczytalam chyba wiekszosc artykułów na temat katechumenatu dorosłych. niestety wysunal sie z nich smutny dla mnie obraz, abowiem dowiedzialam sie, ze taka nauka trwac powinna kilka lat, a nie wiem co to ma dokladnie oznaczac (2, 3, 4???lata - ja mam 24...chcialabym zalozyc wkrotce rodzine), a pozatym, ze sakramenty powinno sie przyjmowac w wigilie paschalna, najlepiej w katedrze....tego sobie wogole nie wyobrazam - robic z siebie przedstawianie w takim momencie?? przeciez to jest bardzo osobista sprawa (wiem ze bardziej myslalabym o tych wszystkich ludziach, o tym ze pewnie mnie potepiaja itp, niz o tym po co tak naprawde bym tam przyszla...) prosze o odpowiedz, a nie dywagacje nad moja osoba...wszystkim zyczliwym z calego serca dziekuje!!! pozdrawiam!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 lipiec 15 2005 11:45   
Forum

Coz pewnie najlepiej zglosic sie do jakiegos ksiedza i z nim porozmawiac. Tak bedzie najlepiej. Znam ksiezy, ktorzy chrzcili o godz. 5.00 rano - przed wszystkimi mszami, w pustym kosciele (byli ksiadz, chrzczony oraz rodzice chrzestni), bywam rowniez w Krakowie na Liturgii Paschalnej u dominikanów, gdzie co roku odbywa się w tym dniu kilka chrztów przy niesamowitej oprawie liturgicznej - niektorzy sami mieliby ochote zostac tam ochrzczeni. Tym bardziej, ze najczesciej laczy sie to z I Komunia sw. oraz bierzmowaniem.

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 lipiec 15 2005 12:10   
Forum Moderator
Moderator

Zasadniczo przy chrzcie dorosłych udziela się sakramentów bierzmowania i Komunii św. Katechumenat trwa najczęściej rok-dwa. Chrzest nie musi odbyś się w Kościele katedralnym - chyba, że biskup diecezji będzie chciał osobiście udzielić Ci bierzmowania - choć jest prawdopodbne, że pofatyguje się osobiście do Twojej parafii.

Z jakiej dieceji jesteś ?

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
malgosiaaa
 lipiec 16 2005 13:46   
Forum

dzieki wielkie! pocieszyliscie mnie "jestem"z diecezji wrocławskiej.pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości