Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 pierwsza komunia
 |  Wersja do druku
Gość forum: avalok
 październik 13 2004 19:09  (Czytany 1111 razy)  

Mam problem. W moim miasteczku istnieją dwie parafie. Nazwijmy je parafią A i parafią B. Moja córka jest ochrzczona w parafi A, natomiast po zmianie miejsca zamieszkania "podlega" pod parafię B. Córka pragnie przystąpić do komunii w parafii, w której była ochrzczona. Czy jest taka możliwość? Proboszcz parafii B twierdzi, że nie może wydać pozwolenia, czy to prawda? Czy istnieją takie przepisy? Czy istnieje inna droga uzyskania ww pozwolenia?
pozdrawiam.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 13 2004 23:19   
Forum

Status: offline

O ile mi się wydaje, to proboszcz parafii B nie ma nic do gadania. Teoretycznie córka podlega pod parafię A i z niej musi dostać zaświadczenie o przyjęciu chrztu. Przoszę porozmawiać z proboszczem parafii A.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: avalok
 październik 14 2004 09:39   

Też mi się tak wydawało, ale proboszcz parafii A wysłał mnie do tego drugiego po pozwolenie, jednocześnie zapewniając, że sam nie ma nic przeciwko temu, żeby córka przystąpiła do komunii w parafii A. Obaj księża są skłóceni i wzajemnie oskarżają się o "podbieranie" sobie wiernych. Lokalna wieść niesie, że dostali od biskupa ostrzeżenie i prośbę o opamiętanie. Tak wygląda sytuacja. Moje pytanie jest takie: czy wobec dalszego upierania się księdza z parafii B, mam prawo do zwracania się do wyższych instancji?
pozdrawiam

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 14 2004 15:08   
Forum

Status: offline

Oczywiście, że w tym przypadku może się Pan(i) (nie mogłem odczytać płci ze zdań) odwoływać do wyzszych instancji. Najpierw radziłbym do księdza dziekana. Proszę jego poprosić o radę, a jeżeli to nic nie wskutkuje, to wtedy do kurii.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty