Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Wersja do Wydruku Wersja PDF

Zwichrowany współczesny świat

Żyjemy w świecie zwichrowanym, w którym to co do niedawna było poza normą, dziś jest usilnie aprobowane. Opisują ten świat  znani myśliciele. Zwrócę uwagę na dwóch: Stevena Pinkera, psychologa ewolucyjnego i Johna Graya, filozofa. Pierwszy pisze o "Nowym Oświeceniu'' i z chłodną precyzją pokazuje czytelnikom, że ludzie dłużej żyją, są zdrowsi, nierowności majątkowe się zmniejszają.

2/10 6
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Świętowacławowski odpust w Starym Bolesławcu

    Centralną liturgią papieskiej pielgrzymki do Republiki Czeskiej była Msza Święta w Starym Bolesławcu, gdzie przed 1080 laty męczeńską śmierć z ręki brata poniósł św. Wacław, główny patron czeski (a także pierwszy patron krakowskiej katedry), wtedy młody książę czeski, wnuk św. Ludmiły.

 

 

3/10 6
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Nabożeństwa majowe - znaczenie i tradycja

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

4/10 6
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Zatrzymani w labiryncie

Na tydzień przed Wielkanocą w pomieszczeniu kaplicy Społeczności Chrześcijańskiej Puławska powstała niezwykła budowla z tajemniczym wejściem i wyjściem. O ironio, to labirynt, który ma nas zatrzymać w biegu i skłonić do głębokiej refleksji.

5/10 6
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Tu dorastał Jezus - Nazaret dziś

Urodził się w Betlejem, ale nazwany został Jezusem z Nazaretu, tu bowiem archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi, że urodzi syna Boga, tu wraz z matką i świętym Józefem dorastał ten, którego miliony chrześcijan uważają za Zbawiciela. Jakim dziś jawi się Nazaret? Ile pozostało w tym mieście z osady, w której wychowywał się Jezus? Oto relacja z krótkiej, spontanicznej, niezorganizowanej wyprawy do Nazaretu.
6/10 6
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Zatrzymanie Żydów mesjanistycznych na lotnisku Ben-Gurion

Prezes amerykańskiego Związku  Żydowskich Kongregacji Mesjanistycznych  (Union of Messianic Jewish Congregations) i jego żona zostali zatrzymani na lotnisku Ben-Gurion Airport przez urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w związku z zarzutami o zaangażowanie  w nielegalną chrześcijańską działalność  misyjną. 

6/10
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Wojna na billboardy

Zawierające wersety z Biblii pojawiły się w ostatnich tygodniach w całej okolicy Kalamazoo, a ich lokalizacja wcale nie jest przypadkowa. Tuż obok agencji rozrywkowych klubów "Deja Vu" i  "Little Darlings" stoi znak, na którym można przeczytać następujący tekst:  " Ja wam powiadam: Iż każdy, który patrzy na niewiastę, aby jej pożądał, już z nią cudzołóstwo popełnił w sercu swojem." (Biblia Gdańska/Ewangelia wg św. Mateusza 5, 28).

7/10
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Z Kanady na Wawel ...

Na zaproszenie ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, gościła w Polsce delegacja Komitetu Organizacyjnego 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Kanadzie. Delegatami Prymasa Kanady ks. kard. Marc Ouellet - Gospodarza kongresu – byli: ks. bp Louis Dicaire i piszący te słowa. Celem wizyty w Polsce była promocja i przybliżenie tematyki kongresowej wiernym Kościoła w Polsce.


8/10
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Abp Janusz Bolonek nuncjuszem apostolskim w Bułgarii

Benedykt XVI mianował 69-letniego abp. Janusza Bolonka nuncjuszem apostolskim w Bułgarii. Dotychczas polski hierarcha reprezentował Stolicę Apostolską w Urugwaju.


9/10
Wersja do Wydruku Wersja PDF

Misjonarki na rurze

Pojawiają się w nocnych klubach i w barach ze striptizem, mają wydekoltowane bluzki i obcisłe spódniczki. Jeśli ktoś chciałby je uczyć moralności, niech lepiej ugryzie się w język. Bo to one są tu głosicielkami Bożego słowa.


Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol