Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kiosk Kosciol.pl - Słowo i Życie

Słowo i Życie

Początkowo miesięcznik, aktualnie kwartalnik (ISSN 1234-1487), jest czasopismem kościelnym, wydawanym przez Wspólnotę Kościołów Chrystusowych (d. Kościół Zborów Chrystusowych). Formalnie redakcja stanowi agendę ogólnokościelną pod nazwą Wydawnictwo Słowo i Życie. W założeniach działalność wydawnictwa obejmuje bowiem również wydawanie książek chrześcijańskich.

Słowo i Życie na swoich łamach prezentuje szeroko pojęte nauczanie i działalność Kościoła, jego interpretację doktryn biblijnych, propaguje biblijne wzorce codziennego życia, świadectwa chrześcijańskiego życia.

Celem czasopisma jest również głoszenie Ewangelii - prezentowanie w przystępnej formie Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Czasopismo jest czynnikiem integrującym zbory i dokumentującym działalność Kościoła. Publikowane są w nim artykuły autorów wywodzących się ze Wspólnoty Kościołów Chrystusowych i innych, z których przesłaniem się identyfikujemy. Ważne jest dla nas przesłanie, a nie denominacyjna przynależność autorów.


Artykuły z kwartalnika Słowo i Życie w serwisie Kosciol.pl

Zmartwychwstanie
Nina Hury

Chrześcijańska wiara ogniskuje się na zmartwychwstaniu Jezusa. To jej fundament. Bez tego byłaby ona daremna, jak stwierdza apostoł Paweł (1 Kor 15). Spośród chrześcijańskich argumentów, takich jak: starotestamentowe zapowiedzi o przyjściu Mesjasza, niezwykłe Jego narodziny, mające moc autorytetu nauczanie, wreszcie cuda, zmartwychwstanie jawi się jako najistotniejsze.
dalej>>

Obraza uczuć religijnych czy kpina?
Dawid Pacyniak

Po obejrzeniu filmu Marka Koterskiego „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” byłem lekko zdegustowany. Obraz z jednej strony ciekawy, a z drugiej wręcz oburzający.
dalej>>

Długie milczenie
Joanna Gacka

U schyłku czasów na wielkiej równinie przed tronem Bożym znalazły się miliardy ludzi. Większość kryła się ze wstydu i strachu przed olśniewającym światłem. Ale byli i tacy, co przejawiali postawę wojowniczą. Stali na przedzie w niewielkich grupkach, zawzięcie dyskutując.
dalej>>

Taki piękny dom...
Nina Hury

Historia, którą za chwilę opowiem, przydarzyła mi się w sądzie. Czekałem tam na znajomego, a naprzeciwko mnie siedział bardzo zmartwiony mężczyzna. Zastanawiałem się, co tak bardzo go zasmuciło. Mój znajomy długo nie przychodził i zaczynało mi się już nudzić. Mężczyzna z naprzeciwka zamyślił się nad czymś tak bardzo, że nagle upuścił trzymane w ręce dokumenty. Spłynęły one majestatycznie pod moje nogi. Podniosłem je i podałem nieznajomemu. Zauważyłem, że było wśród nich zdjęcie domu.
dalej>>

200 lat Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego
Nina Hury

Początki działalności Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego (BiZTB) wpisują się w nurt ruchów pietystyczno-przebudzeniowych na przełomie XVIII i XIX w. Zostało ono powołane 7 marca 1804 roku w Londynie w celu udostępnienia szerokim kręgom Biblii w rodzimym języku, w przystępnej cenie, drukowania tekstu Pisma Świętego bez żadnych uwag i komentarzy. Po stu latach działalności okazało się największym literackim przedsięwzięciem dziewiętnastu stuleci chrześcijaństwa.
dalej>>

Opowieść o ukrzyżowanym łotrze
Max Lucado

Zaprawdę, powiadam, ci: Dziś ze Mną będziesz w raju (Łk 23,43).
Bardziej niebywałe od samej prośby było jedynie to, że została wysłuchana. Wystarczy próba wyobrażenia sobie tej sceny, by wywołać krótkie spięcie w najbardziej nawet wybujałej wyobraźni: zniszczony życiem eks-oszust prosi Syna Bożego o życie wieczne? Jednakże wyobrażenie sobie, że to błaganie zostało wysłuchane, wychodzi poza rzeczywistość i wkracza w sferę absurdu.

dalej>>

Katedralny sposób myślenia
Don Walker

Dwunasty wiek w Europie rozpoczął się falą katedralnego budownictwa. Potężne i piękne katedry budowano Bogu na chwałę i dla podniesienia prestiżu miast. Te gigantyczne budowle -zważywszy na brak udogodnień, jakie daje nowoczesna technika - były niesamowitym wyczynem. Sklepienia katedr wznosiły się na wysokość 25-50 m, a iglice i wieże mierzyły dwa razy więcej.


dalej>>

Maria, matka Jezusa - studium postaci
Stanisław J. Sylwestrowicz

W swoim życiu, już po decyzji zaufania Chrystusowi, słyszałem wiele kazań i wykładów, wygłoszonych przez pastorów i nauczycieli ewangelicznych. Jednak tylko dwa z nich w znaczącej części poświęcone były Marii, matce Jezusa. Myślę, że to nie jest przypadek. I wydaje mi się, że to uprzedzenie ma niezbyt pozytywne skutki. Bo wszystkie postaci, opisane w Biblii, umieszczone są tam przez Ducha Świętego nie bez powodu, a ze studium każdej z nich możemy wynieść pewne nauki również dla siebie.
dalej>>

Mocny fundament
Alan Melkumian

Żyjemy w czasach niezwykle szybkich zmian technologicznych, ekonomicznych i społecznych. Stwarza to wiele zagrożeń dla tradycyjnych wartości, a w szczególności dla rodziny. Rośnie liczba rozwodów i przestępczość wśród nieletnich. To tylko zewnętrzne symptomy kryzysu. Nie wydaje mi się, aby problemy te mogły rozwiązać się same czy zniknąć przez poprawę standardu życia.
dalej>>


Zamów prenumeratę kwartalnika Słowo i Życie w promocyjnej cenie


Zamów bezpłatny egzemplarz pokazowy

  
Imię:
Nazwisko:
Adres korespondencyjny:
Miejscowość:
Kod pocztowy:
Adres e-mail:

Ostatnia Aktualizacja wto, 24 maj 2005, 01:27:14|9,841 Odsłon Wersja do Wydruku

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol